Завідувачка кафедри КН, к.т.н. доцент Борецька Ірина Богданівна |
|
|
79057, м.Львів, вул. Ген. Чупринки 103, к.45 |
|
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. |
(032)258-42-95 |
|
Завідувачка кафедри,
кандидат технічних наук, доцент
Борецька Ірина Богданівна
Місією кафедри Комп’ютерних наук НЛТУ України є забезпечення високоякісної освіти у галузі інформаційних технологій; застосування інноваційних технологій у навчальний процес та формування можливостей для досягнення цілей у наукових дослідженнях; створення технологічних новаторських рішень, які відповідають вимогам сучасного ринку праці і вирішують проблеми галузі.
- Студенти отримують навички розроблення програмного забезпечення та застосунків на сучасних мовах програмування.
- Студенти створюють мобільні застосунки та вебсистеми з використанням бази даних і знань, забезпечують захист інформації, здійснюють адміністрування хмарної інфраструктури та локальних мереж.
- Студенти мають можливість брати участь у проектах та дослідженнях в галузі інформаційних технологій, що дозволяє їм отримати практичний досвід та розвинути свої навички.
- Студенти можуть взаємодіяти з провідними експертами з галузі інформаційних технологій, які працюють на кафедрі.
- Студенти мають можливість здобувати міжнародний досвід та підвищувати свою конкурентоспроможність шляхом участі в програмах академічної мобільності.
Стратегія кафедри Комп’ютерних наук НЛТУ України:
- Забезпечення високоякісної освіти. Кафедра забезпечує студентів винятковими можливостями для навчання та розвитку шляхом впровадження інноваційних підходів, створення умов для саморозвитку студентів, організацію студентських наукових гуртків.
- Розвиток інноваційних технологій. Кафедра працює над розвитком інноваційних технологій шляхом створення наукових груп з висококваліфікованими викладачами та студентами, організації різноманітних наукових проектів, співпраці з партнерами, взаємодії з іншими кафедрами та відділами університету, а також проведення конференцій та семінарів.
- Розвиток міжнародної співпраці. Кафедра працює над розвитком міжнародної співпраці із закордонними університетами та організаціями з метою обміну досвідом та створення спільних наукових та освітніх проєктів.
- Покращення позицій кафедри в академічній спільноті. Кафедра працює над досягненням визнання у наукових та професійних колах, що реалізується шляхом публікацій в наукових журналах, участі в конференціях та семінарах, залучення до співпраці стейкхолдерів та встановлення партнерських зв'язків з провідними університетами та компаніями у галузі інформаційних технологій.
ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНІ ПРОГРАМИ
Бакалавр:
- 122 - Комп’ютерні науки
Магістр:
- 122 - Комп’ютерні науки
PhD:
- 122 - Комп’ютерні науки
Науково-педагогічний колектив:
- Борецька І.Б. - к.т.н. доцент , завідувачка кафедри КН;
- Соколовський Я.І. - професор, д.т.н., професор кафедри КН;
- Процах Н.П. - професор, д.т.н., професор кафедри КН;
- Кійко О.А. - професор, д.т.н., професор кафедри КН;
- Овсяк О.В. - доцент, д.т.н., професор кафедри КН;
- Дендюк М.В. - доцент, к.т.н., доцент кафедри КН;
- Думанський О.І. - доцент, к.ф.-м.н., доцент кафедри КН;
- Крошний І.М. - доцент, к.т.н., доцент кафедри КН;
- Пірко І.Б. - доцент, к.ф.-м.н., доцент кафедри КН;
- Процик Ю.С. - к.ф.-м.н., доцент кафедри КН;
- Прусак Ю.В. - к.т.н., доцент кафедри КН;
- Різник О.Я. - доцент, к.т.н., доцент кафедри КН;
- Сторожук О.Л. - доцент, к.т.н., доцент кафедри КН;
- Шиманський В.М. - к.т.н., доцент кафедри КН;
- Яцишин С.І. - доцент, к.т.н., доцент кафедри КН;
- Капран І.Д. - старший викладач кафедри КН;
- Турянська М.М. - к.п.н., старший викладач кафедри КН;
- Паславський М.М. - к.т.н., асистент кафедри КН;
- Габа О.О. - асистент кафедри КН;
- Лизанчук Т. С. - асистент кафедри КН;
- Розумовський М. П. - асистент кафедри КН;
- Проць А. М - асистент кафедри КН;
- Сінкевич О.В. - асистент кафедри КН;
Колектив кафедри Інформаційних технологій |
Наукова діяльність кафедри комп’ютерних наук НЛТУ України орієнтована на розвиток інноваційних рішень в галузі інформаційних технологій. Значну роль у цьому процесі відіграють міжнародні зв'язки, оскільки вони сприяють обміну знаннями, дослідницькою співпрацею та підвищенню міжнародного престижу кафедри.
З метою проведення досліджень та вивчення національного та світового досвіду у сфері ІТ кафедра комп'ютерних наук бере участь у міжнародних проєктах, таких як Erasmus + та ін.; у конкурсах науково-дослідних проектів МОН України та НАН України, інших державних та приватних структур; співпрацює з провідними українськими та закордонними вузами, академічними інститутами для ефективного проведення спільних наукових досліджень, видання монографій; залучає студентів до дослідницької роботи, адже вони можуть бути цінними співавторами та допомагати в розвитку наукових проектів; організовує олімпіади та конкурси наукових студентських робіт; організовує науково-практичну конференцію студентів, аспірантів та молодих вчених та запрошує до виступу молодих науковців України; представляє наукові досягнення кафедри на національних та міжнародних наукових конференціях; публікує результати досліджень у провідних іноземних та українських фахових виданнях, що входять до наукометричних баз; підписує угоди про співпрацю з іноземними партнерами, в яких визначаються спільні ініціативи, сприяти обміну викладачами та студентами, інформаційному обміну і сумісним дослідницьким проектам; розвиває програму обміну для студентів і викладачів, які дозволяють їм навчатися або викладати в інших країнах; розробляє спільні дослідницькі проєкти з іноземними партнерами, які сприяють обміну знань та дослідницькій співпраці.
Щороку в ННІ КНІТ проводиться Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених “Комп'ютерне моделювання та інформаційні технології”, співорганізаторами якої є викладачі кафедри КН. На конференції висвітлюється проблематика за такими напрямами:
- Математичне моделювання складних систем.
- Інтелектуальні інформаційні системи.
- Математичне і програмне забезпечення.
- Хмарні технології, вебтехнології та вебдизайн.
- Інформаційні технології проектування.
- Інформаційні технологій в економіці.
- Комп'ютерно-інтегровані технології.
Викладачі кафедри є учасниками наступних міжнародних проектів:
- Міжнародний проект «Joint Teaching and Learning for Empowerment and Resilience of Ukrainian Academia» (01.09.2022 - 31.12.2023)
- Міжнародний проект "Спільне цифрове майбутнє" ("Joint Digital Future Project" - A Ukrainian-German Partnership for digital supported Learning and Teaching) - (01.09.2020 - 31.08.2022).
- Підтримка визнання кваліфікацій для українських університетів (15.11.19 - 14.11.2022.)
- V4 Green Universities (V4GU) (01.03.2020 – 31.08.2021).
Cпівробітництво з іноземними ВНЗ:
Вчені кафедри мають дієві контакти з закордонними науковими установами та підприємствами:
- Інститутом фізики і механічної обробки деревини, Університетом м.Гамбург;
- Зволенський технічний університет (Словаччина);
- Лабораторією проблем фізики і механічної обробки деревини і деревних композитів LERMAB (м.Нансі, Франція);
- Universitatea TRANSILVANIA din Brasov(Румунія);
- Lunds universitet(Швеція);
- Technische Universitat Dresden(Німеччина);
- Університет сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина).
Кафедра КН підтримує науково-практичні зв’язки з компаніями, оргінізаціями і галузевими установами з питань практичної півдготовки здобувачів вищої освіти та їх подальшого працевлаштування:
- SoftServe Товариство з обмеженою відповідальністю "Українські інформаційні технології";
- Договір про співпрацю GlobalLogic;
- Угода про співпрацю Ciгма Софтвеа;
- Договір про співпрацю ГалТор.
Cпівробітництво з вітчизняними ВНЗ:
Кафедра ІТ підтримує наукові зв’язки з академічними, вищими навчальними закладами з питань спільних наукових досліджень:
- Інститут механіки ім.С.Тимошенко НАН України(м. Київ);
- Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України(м. Львів);
- Харківський національним університетом радіоелектроніки(м. Харків);
- Нацiональний технiчний унiверситет "Харкiвський полiтехнiчний iнститут"(м. Харків);
- Інститут проблем машинобудування ім.А.М.Підгорного НАН України(м. Харків);
- Інститут кібернетики ім.В. Глушкова НАН України(м. Київ);
- Національний університет “ Львівська політехніка”(м. Львів);
- Київським національним університетом ім.Т.Шевченка(м. Київ);
- Національним технічним університетом України “КПІ”(м. Київ).
Створена у 1986 році як кафедра “Обчислювальної техніки і моделювання технологічних процесів” та належала до Технологічного факультету. В результаті реорганізацій Національного лісотехнічного університету України (НЛТУ України) у 2014 році отримала назву “Інформаційних технологій” та увійшла до складу Інституту деревооброблювальних технологій і дизайну. У 2023 році в процесі реорганізації кафедра “Інформаційних технологій” отримала назву “Комп’ютерних наук” та увійшла до новоствореного Навчально-наукового інституту Комп’ютерних наук та інформаційних технологій.
Кафедра є випусковою для студентів спеціальності 122 “Комп’ютерні науки” та веде підготовку студентів за двома іншими спеціальностями ННІ КНІТ: 126 “Інформаційні системи та технології” та 121 “Інженерія програмного забезпечення”.
Навчально-методична діяльність кафедри спрямована на здобуття студентами фундаментальної підготовки з інформатики, обчислювальної техніки і програмування, сучасних комп'ютерно-інформаційних систем і технологій, проектування CAD/CAM/CAE систем, методів комп’ютерного моделювання та оптимізації технологічних процесів, розроблення програмного забезпечення проектування систем штучного інтелекту, машинного навчання, дослідження в області інтернет речей (IOT), розроблення та оптимізації архітектури процесорів, розроблення API застосунків. Постійно впроваджується у навчальний процес низка нових дисциплін, що потребує від колективу кафедри періодичного підвищення кваліфікацій з передових технологій та методів підготовки фахівців ІТ-галузі, створення нової лекційної та лабораторно-практичної бази, співпраці з міжнародними університетами та відомими ІТ-компаніями, такими як: SoftServe, Global Logic, Sigma, Eleks, 3DWAY-3DPRINT.
Технічне забезпечення навчального та наукового процесу періодично оновлюється та поповнюється сучасною комп’ютерною технікою. Для навчального процесу використовується спеціалізовані навчальні лабораторії. Всі ПК кафедри об’єднанні в локальну мережу та під'єднанні до Інтернету. Скористатися доступом до Wi-Fi можна безпосередньо у навчальних лабораторіях кафедри.
На кафедрі функціонує аспірантура та докторантура за спеціальністю: 122 “Комп'ютерні науки”.
Однією з традицій кафедри є активна участь студентів у науковій роботі, всеукраїнських та міжнародних олімпіадах та конференціях. Щороку на кафедрі проходять студентські науково-технічні конференції, конференції молодих вчених та науково-методичні семінари.
Цікавою традицією кафедри є спільна організація активного відпочинку для викладачів та студентів, адже разом вони проводять спортивні тренування та змагання з різних видів спорту.