Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт наказу Міністерства освіти і науки України «Про державну атестацію наукових установ та закладів вищої освітив частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності».

Зазначена Методика розроблена на виконання пункту 5 Порядку проведення державної атестації наукових установ та закладів вищої освіти в частині провадження такими закладами наукової (науково-технічної) діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 р. № 540.

Над підготовкою пропозицій до проекту Методики працювала робоча група, до складу якої залучено представників закладів вищої освіти, Національної академії наук, національних галузевих академій та іноземних експертів.

Нова Методика розроблена з урахуванням кращого світового досвіду, недоліків, виявлених під час проведення попередніх державних атестацій наукових установ та закладів вищої освіти, зокрема щодо обрахуванням показників наукової та науково-технічної діяльності, а також з урахуванням принципів відкритої науки та обов’язковості впливів досліджень на розвиток світової науки, економіки, обороноздатності та суспільства України.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту наказу приймаються до 17 травня 2024 року в письмовому вигляді на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Контактна особа для надання консультацій: Катерина Зуєва, тел. (044) 287 82 67.

 

інформація взята з сайту (https://mon.gov.ua/ua/news/mon-proponuye-dlya-gromadskogo-obgovorennya-proyekt-nakazu-pro-derzhavnu-atestaciyu-naukovih-ustanov-ta-zakladiv-vishoyi-osvitiv-chastini-provadzhennya-nimi-naukovoyi-naukovo-tehnichnoyi-diyalnosti?utm_source=fb&utm_medium=fb&utm_campaign=fb&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR2CoupiDaZu3vFVw2zxHJrjcN2gZeonfqaA2pLnsSRrmHl7HxVLXGZIJVk_aem_AdOGo9NoxZ8XTHpLFdayhrjSNsIKSd1wOro4x8b-FxiJ3QVyoFMcJgR9FRX62ehqZVI513gwDfp0RruxLtsTFT5G)

Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив проєкт Указу Президента України «Про внесення змін до деяких Указів Президента України щодо щорічних грантів Президента України молодим ученим та докторам наук». Мета Указу забезпечити активну участь молодих учених у науковій та науково-технічній діяльності.

9 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти».

Детальніше за посиланням ( https://mon.gov.ua/ua/news/sho-zminitsya-u-bazovomu-finansuvanni-napryamiv-naukovoyi-diyalnosti-zvo )

У 2024 році компанія «Clarivate» продовжує проводити вебінари для українських учених. Науковці можуть узяти участь безоплатно, а після завершення — отримати сертифікат учасника за умови присутності на понад 90% основного часу вебінару. 

Детальніше на сайні (https://mon.gov.ua/ua/news/ukrayinski-vcheni-mozhut-zareyestruvatisya-na-novi-vebinari-vid-clarivate)

Шановні колеги, нагадуємо, що триває конкурс наукових проєктних концепцій "Відродження та інноваційний розвиток України" від Ukraine Reconstruction Fund та Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.
Метою конкурсу є популяризація розробок українських студентів, аспірантів, молодих учених серед ділової та наукової спільноти Сполучених штатів, пошук та заохочення потенційних інвесторів для реалізації проєктів, стимулювання інноваційної діяльності та рішень, спрямованих на відновлення та сталий розвиток України.
 

9 жовтня 2023 року в дистанційному форматі відбувся IV Всеукраїнський форум рад молодих учених, ініційований Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України. 

Детальніше за посиланням(https://mon.gov.ua/ua/news/vidbuvsya-iv-vseukrayinskij-forum-rad-molodih-uchenih)

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 11.09.2023 № 1113 розпочинається конкурсний відбір проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок, виконавцями яких є заклади вищої освіти та наукові установи, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України. 

Виконання робіт розпочнеться у 2024 році за кошти державного бюджету за бюджетною програмою «Наукова і науково-технічна діяльність закладів вищої освіти та наукових установ» (КПКВК 2201040). (Детальніша інформація за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/ogolosheno-konkurs-proyektiv-fundamentalnih-naukovih-doslidzhen-prikladnih-naukovih-doslidzhen-ta-naukovo-tehnichnih-eksperimentalnih-rozrobok )

Інформація взята з сайту МОН

Практичний посібник має на меті допомогти освітянам, науковцям і науковцям зі сфери STEAM (Science – наука, Technology – технологія, Engineering – інжиніринг, Arts and Math – мистецтво та математика) у підготовці до публічних виступів. Методичка знаходиться у вільному доступі і містить інформацію про те, як сформувати особистий бренд і комфортно почати популяризаторську роботу, знайти зручні для кожного формати і ресурси для їх втілення. (Детальніше за посиланням https://mon.gov.ua/ua/news/yak-govoriti-pro-nauku-ta-sebe-v-nij-u-lvovi-ekspertki-stvorili-metodichnij-posibnik-z-populyarizaciyi-nauki-ta-genderno-chutlivogo-vikladannya-u-steam

Інформація взята з Сайту МОН

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань присудження та позбавлення наукових ступенів».

Метою проєкту акта є імплементація Закону України від 02.05.2023 № 3062-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення якості вищої освіти» та удосконалення законодавства з питань підготовки та атестації наукових кадрів на підставі аналізу практики його застосування.

Детальніше за посиланням(https://mon.gov.ua/ua/news/mon-proponuye-dlya-gromadskogo-obgovorennya-proyekt-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrayini-pro-vnesennya-zmin-do-deyakih-postanov-kabinetu-ministriv-ukrayini-z-pitan-prisudzhennya-ta-pozbavlennya-naukovih-stupeniv

Урядом прийнято зміни до деяких постанов, які стосуються діяльності Національного фонду досліджень України.

Зокрема внесено зміни до Положення про Національний фонд досліджень України, Порядку формування та використання коштів Національного фонду досліджень України та Порядку конкурсного відбору та фінансування Національним фондом досліджень проєктів з виконання наукових досліджень і розробок.

детальніше за посилання (https://mon.gov.ua/ua/news/uryad-prijnyav-vazhlivi-zmini-yaki-vidkriyut-mozhlivist-provedennya-konkursiv-nacionalnogo-fondu-doslidzhen-iz-zaluchennyam-zakordonnih-naukovih-fondiv)

logo nltuНАЦІОНАЛЬНИЙ
ЛІСОТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УКРАЇНИ

 

 

© 2023 НЛТУ України

Адреса

  79057, м.Львів,
    вул. Ген.Чупринки, 
103
(032) 237 80 94,
    (032) 237 79 88
nltu@ukr.net
www.old.nltu.edu.ua
 f  facebook.com/old.nltu.edu.ua

Підтримка

Центр комунікацій

Матеріали, пропозиції та побажання надсилайте на електронну адресу site@old.nltu.edu.ua

При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.

JoomShaper